Gebelik Öncesinde Obezitenin Tedavisi ve Ağırlık Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Gebelik Öncesinde Obezitenin Tedavisi ve Ağırlık Kontrolü Nasıl Yapılır ?

 Gebelik Öncesinde Obezitenin Tedavisi ve Ağırlık Kontrolü Nasıl Yapılır Gebelik öncesinde amaç; kısa sürede fazla kilo vermek değil uzun sürede ama sağlıklı bir şekilde zayıflayarak ideal kiloyu korumak olmalıdır. Bunun için diyetisyen kontrolünde yanlış beslenme alışkanlıkları değiştirilerek, toplam yağ ve enerji miktarı gereksinmeye göre azaltılarak sağlıklı bir beslenme ve egzersiz programına başlamak en uygun hedef […]

 Gebelik Öncesinde Obezitenin Tedavisi ve Ağırlık Kontrolü Nasıl Yapılır

Gebelik öncesinde amaç; kısa sürede fazla kilo vermek değil uzun sürede ama sağlıklı bir şekilde zayıflayarak ideal kiloyu korumak olmalıdır. Bunun için diyetisyen kontrolünde yanlış beslenme alışkanlıkları değiştirilerek, toplam yağ ve enerji miktarı gereksinmeye göre azaltılarak sağlıklı bir beslenme ve egzersiz programına başlamak en uygun hedef olmalıdır.

Ağırlıkta %5’lik bir kayıp bile obeziteye eşlik eden hastalıklarda ( kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon, şeker
hastalığı, hiperlipidemiler, solunum hastalıkları, eklem hastalıkları, inme, bazı kanser türleri) azalmaya ve gebelik sürecinin sağlıklı geçmesine neden olacaktır. Obezite sizi gebelik sürecinden uzaklaştıran bir unsurdur ve dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
Vücut Kitle Endeksi
  • Cinsiyet
  • Kilo (kg)
  • Boy (cm)